O MNIE

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Ukończyłem studia magisterskie na kierunku wychowanie-fizyczne ze specjalizacją trenera personalnego.

0 +
LAT DOŚWIADCZENIA
0 +
LAT TRENOWANIA
0 +
PODOPIECZNYCH
0 +
NAGRÓD I WYRÓŻNIEŃ

MICHAŁ KOPEREK Przebieg kariery zawodowej

Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Ukończyłem studia magisterskie na kierunku wychowanie-fizyczne ze specjalizacją trenera  personalnego.

Od 2015 roku jestem czynnym trenerem personalnym i pomogłem już ponad 200 osobom zmienić swoją sylwetkę. Współpracując z lekarzem ortopedą oraz fizjoterapeutą, pomogłem także części z moich podopiecznych wrócić do zdrowia po różnych urazach.

Interesuję się światem fitness oraz kulturystyką od 16 roku życia. Mój staż treningowy na siłowni to ponad 10 lat. Wiele czytam na temat szeroko  pojętego zdrowia / zdrowego stylu życia. Jest to moją pasją i cechuje mnie nieustanna chęć rozwoju osobistego.

Dzięki studiowaniu nauczyłem się korzystania z fachowych źródeł wiedzy, a znaczą ich częścią dzielę się tworząc różnego rodzaju wpisy na swoich mediach  społecznościowych oraz blogu.
Ponad to miałem debiut na zawodach w kulturystyce klasycznej federacji WPF oraz udało mi się zostać finalistą Uniwersyteckich Mistrzostw Polski w Krakowie w roku 2016, zajmując tam 6 miejsce.
Pasją do zdrowego stylu życia miałem okazję dzielić się z dziećmi Szkoły Podstawowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kierzu  Niedźwiedzim – prowadząc wykład o roli zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej w kontekście kształtowania dobrych nawyków na przyszłość.

Od czerwca 2017 roku pracuje na siłowni w Klubie Fitness Kwadrat w Krakowie w charakterze instruktora siłowni oraz trenera personalnego.W trakcie mojej wieloletniej pracy odniosłem kilka zawodowych sukcesów. Największym z nich była pomoc w przywróceniu sprawności fizycznej Adrianowi – żołnierzowi, który przeżył groźny wypadek podczas skoku spadochronowego, w wyniku czego doszło do licznych uszkodzeń aparatu ruchu.
Dzięki podjętej holistycznej opiece i współpracy z lekarzem ortopedą, fizjoterapeutą oraz prowadzonym przeze mnie treningom, Adrian odzyskał pełną sprawność, rozumianą jako przywrócenie prawidłowych wzorców ruchowych, odbudowanie siły i stabilność kończyn dolnych.
Po ponad półrocznym okresie rehabilitacji i treningów, Adrian powrócił do służby. Po kolejnych 6 miesiącach był w stanie ponownie skakać ze spadochronem!

W czerwcu 2019 roku, dołączyłem również do zespołu Nowa Ortopedia w Szpitalu Dworska. Współpracując z lekarzem chirurgiem ortopedą oraz fizjoterapeutą, przeprowadzałem „treningi medyczne” mające na celu powrót do sprawności ruchowej osobom po przebytych różnych urazach
i/lub operacjach głównie stawów barkowych i kolanowych.

W lipcu 2019 roku w klubie Fitness Academy King Square podjąłem rolę szkoleniowca. Przeprowadziłem część teoretyczną i praktyczną kursu trenera personalnego dla kursantów Akademii Mistrzostwa Sportowego.

Aktualnie prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą – prowadząc treningi personalne na terenie Krakowa, głównie w Klubie Fitness Kwadrat.
Mam również zaszczyt być głównym prowadzącym i egzaminatorem kursu na trenera personalnego dla firmy TEB Edukacja.